Závěrem
Zde jsou uvedeny pouze nejdůležitější skutečné faktory podstaty funkce fyziky, Vesmíru a veškerenstva. Jsou zde vysvětleny nejdůležitější zákonitosti fyziky a přírodních zákonů. Tak, jak to příroda (Fyzika) vyžaduje. Zatím není vhodný čas, aby "Fyzika novověká" byla přijata jako seriózní a objektivní práce. Zatím naší fyzice více vyhovuje (než důkazy") víra, že hmotná tělesa obsahují nějakou zvláštní energii nebo sílu (na příklad,- Energie není jedna ale jsou dvě /kinetická a potenciální/, že ve Vesmíru je vakuum, že hmotnostní schodky nukleonů nelze vysvětlit, atd.). Tato "víra" je pak ve vědecké literatuře předkládána jako "objektivní fyzikální zákon". Pokud někdo chce více vědět, pak na internetu, instalované počátkem jednadvacátého století, je řada dalších vysvětlivek. Ovšem, Reciproční fyzika neobsahuje vše, protože tak obrovské množství informací instalovat na internet by bylo obtížné. Pokud se někdo chce dozvědět ještě více i s některými vzorci či výpočty, doporučuji brožuru „Základy Reciproční fyziky" vydané v roce 1997“. Ta je sice vyprodána, ale nalézá se nejen ve všech větších našich knihovnách, ale i v největších knihovnách světa. Podrobnější výpočty a vzorce jsou pak soustředěny i v soudobé tzv. „odborné literatuře“, pokud není v rozporu s objektivní skutečností existence skutečných objektivních fyzikálních zákonů. Ale správné vzorce i výpočty z nich lze recipročně odvodit.
Byly již vysloveny desítky námitek k tomuto systému novověké fyziky, byly jim poskytnuty desítky odpovědí, vysvětleny řady nepochopení funkce systému. Je možno vysvětlit další tisíce námitek, je možno odepsat tisíce odpovědí. Jedním z takových "důkazů" je "vědecké stanovisko,", že energie jsou dvě, "kinetická a potenciální". Důkazy na úrovni domněnek a víry středověké fyziky jsou ale pro "Novověkou fyziku" nepřijatelné (viz. kapitola 1). A tak by se mohlo pokračovat roky a roky. Takový postup ve vědě nedává smysl.
Jak je to s Fyzikou?? Je to skutečně tak, jak je výše uvedeno?? Je možné, že by podstata veškerenstva, Vesmíru, života apod. byla tak jednoduchá?? Je to takto:
- Je nesmírně obtížné "Fyziku novověkou" vysvětlovat. Řada "zákonů a pouček" které se učí na školách a používá věda jako důkazy, jsou přírodě neznámé. Naopak skutečný stav věcí ve funkci přírody naše "věda" neuznává Nejsou ani pojmenovávány ve fyzice, ani jinde v přírodě. Vysvětlit tedy komukoli, jak fungují příroda je vlastně nemožné.
- Již před čtvrt stoletím vyšla práce "Základy Reciproční fyziky", kde bylo jednoznačně vysvětleno a prokázáno, že současná fyzika je postavena na pouhých nepotvrzených spekulacích o povaze "hmoty" a o existenci "energie (sil), provádějící a způsobující "přírodní jevy". Neboli na zázracích.
- Již před čtvrt stoletím měli tak naši fyzikové možnost se přesvědčit o pochybných, či nesprávných základech jejich představ o funkci fyziky a celé přírody.
- Již čtvrt století měli naši fyzici a pracovníci Akademie věd možnost změnit náhled na přírodní jevy tak, aby byly v souladu s přírodními zákony. Nutno si uvědomit, že příroda se neřídí podle názorů fyziků AV, ale podle platných objektivních přírodních zákonů, vytvořených přírodou. Je trapné, pokud se žáci ve školách učí nějaké poučky "nového fyzikálního náboženství", které je předkládáno jako vědecký názor.(!!)
- A proč "Reciproční"?? Je to jednoduché Celá Reciproční fyzika je totiž postavena na recipročních (opačných) principech Fyziky středověké. Zdá se to být "kostrbaté"?? Vypadá to tak. Ale jedině v "Reciproční fyzice" lze fyziku sestavit jako plnohodnotný funkční systém, jak již bylo výše uvedeno. Recipročním způsobem je možno odvodit všechny objektivní fyzikální zákony tak, aby si v systému navzájem neodporovaly. A není mnohde potřeba měření, vážení, Stačí matematický výpočet na základě logických zákonitostí. Reciproční fyzika to umožňuje. Lze odhalit všechny chyby vyskytující se v představách fyziků pracujících v rámci fyziky středověké .A co víc. Lze odvodit a vysvětlit řadu jevů, se kterými si "Středověká fyzika" neví rady. Například - problém "hmotnostních schodků". Pro způsoby fyziky odvozené ze středověkého vnímání světa jsou nepochopitelné, i když ve skutečnosti jsou. Pro Fyziku Novověkou jsou nejen pochopitelné, ale jsou i nutným jevem pro fungování systému. (Recipročně jsou snadno pochopitelné). Pokud si středověká fyzika neví rady s objektivními příčinami, nastává použití spekulace na vysvětlení, bez ohledu zda je v souladu se stávající fyzikální soustavou. (Tmavá hmota, tmavá energie, Velký třesk a jiné, nelze v Reciproční fyzice nijak umístit, či prokázat,- stávají se v systému nadbytečnými. Jejichž použití ve "Fyzice Novověké" by zcela znemožnilo sestavit logický a zcela funkční systém fyziky.
- A proč "Novověká"?? Musíme si uvědomit, že logické myšlení současných lidí nechápe uvedené zásady. Není schopno pochopit, že jeden fyzikální princip nesmí být v rozporu s ostatními objektivními zákonitostmi fyziky i přírody. Na mnohých školách po světě se dodnes učí, že Země je postavena na čtyřech slonech, které stojí na krunýři želvy. V řadě zemí se pak zákony fyziky podřizují různým vírám a náboženstvími příslušné své zemi. Rovněž i u nás, kde je fyzika postavena na základech fyziky středověké. Tyto logické zásady bude možno uplatnit až ve "vědeckém novověku", který hned tak nenastane.
JE PODIVNÉ, že středověké zkazky o podstatě hmotných tělesech bez jediného důkazu(!!) jsou na našich školách žákům vykládány jako povinné školní učivo. Zdalipak je učitelům dovoleno říkat žákům skutečný stav věcí (pravdu)??
Ale třeba je "Novověká fyzika" naprostý nesmysl.. Místo výše uvedených bezzubých námitek, to všechno je možno jednoduše zvrátit. Stačí maličkost:
PŘEDLOŽIT ALESPOŇ "JEDEN JEDINÝ DŮKAZ", ŽE HMOTA NENÍ JEN PASIVNÍ ELEMENT VESMÍRU. ALE ŽE OBSAHUJE ENERGII (nebo sílu ???), KTERÁ SE PODÍLÍ NEBO VYKONÁVÁ DESÍTKY MILIARD LET FUNKCI JEVŮ PŘÍRODY, ZEJMÉNA FYZIKY. Tak to bývá zvykem pracovníků postupujících vědeckými metodami. Až se tak stane, pak vše, výše zde uvedené se stává nesmyslem. A naopak. Předložený důkaz bude mít hodnotu „Nobelovy ceny za fyziku“, A neutuchající mezinárodní pocty všech fyziků.
< 9. Jev život | Literatura > |